Ana Sayfa I
WE WELCOME THE WORLD
WE WELCOME THE WORLD
WE WELCOME THE WORLD
WE WELCOME THE WORLD
WE WELCOME THE WORLD
  İstanbul
Turistik Gözde Mekanlar
Camiler
Müzeler
Saraylar
Tarihi Yerler
Eğlence Amaçlı Geziler
   
  Diğer Destinasyonlar
 
  » Doha
 
  » Moroni
 
  » Yalova
Gezi Önerileri

Turistik Yerler

  İstanbul şehri, Marmara Denizi’ni Karadeniz’e bağlayan ve şehri Avrupa yakası ve Asya yakası olarak ikiye bölen Boğazın sularıyla çevrelenmiştir ve (İstanbul Boğazı) kıyıları boyunca uzanır. Bu iki yaka iki muhteşem köprüyle birbirine bağlanmıştır. Avrupa yakası da, İstanbul’un “Tarihi Yarımada” olarak da bilinen tarihi kısmını eskiden “Diğer Kıyı” anlamındaki “Pera” sözcüğüyle anılan modern kısmından ayıran “Altın Boynuz” ya da Haliç’le ikiye bölünmektedir.
 
 
Batı kıyısında, Marmara Denizi ile Altın Boynuz arasında ziyaretçiler Roma, Bizans ve Osmanlı dönemine ait sarayları, camileri, kiliseleri, manastırları, anıtları, duvar ve kalıntıları bulabilirler. Osmanlı Sultanlarının ikamet yeri olan Topkapı Sarayı, Bizans mimarisinin mücevheri olan Ayasofya Müzesi, Osmanlı mimarisinin en gözde eserleri olan Süleymaniye ve Sultanahmet (Mavi Cami) Camileri ve renkli çarşılar bu yarımada da bulunur.
Doğu kıyısında, “Altın Boynuz”un karşı yakasında, 12. yüzyılda yerleşen Cenevizli ve Venediklilerden miras kalan, Cenevizlilerin inşa ettiği ünlü “Galata Kulesi”, İtalyan şehirlerine benzeyen dar sokaklar, günümüzde konsolosluklara dönüştürülen büyükelçilik binaları yer alır. Bunların tümü İstanbul’a batılı yüzünün yanı sıra çok özel bir kozmopolit görünüm kazandırır. Topkapı Sarayından sonra Osmanlı Sultanlarının ikincil ikametgahları olan Dolmabahçe Sarayı, Yıldız Sarayı, Osmanlılar tarafından yapılan yazlık saraylar, kaleler, şık ahşap evler, büyük konaklar, kiliseler ve anıtlar şehrin bu kısmında yer alır.
Üç İmparatorluğa başkentlik yapmış olup iki kıta arasındaki kara ve deniz ticaret yollarının kavşak noktası gibi stratejik bir konumda bulunan İstanbul şehri çok yönlü renkli bir “amalgam” gibi parlamaktadır. Aslında, İstanbul tarihi bakımdan (Roma, Bizans ve Osmanlı) zengin olup, geleneksel ve modern kültürden, eski binalardan ve gökdelenlerden, çarşılardan ve ultra-modern alışveriş merkezlerinden oluşan bir “amalgam”dır. İstanbul’un derin kozmopolit karakterini ve tadını yansıtan bu baş döndürücü Doğu - Batı harmanı ziyaretçileri, seyahatleri boyunca her an şaşkına çevirir.
 
Retaj Otel uzun veya kısa iş seyahatleri veya turistik amaçlı seyahatlerinizde 5 yıldızlı otelleri, Apart Otel, Tatil Köyü ve Rezidansları ile üstün konaklama seçeneklerini bir araya getirerek olağanüstü bir hizmet sunan mükemmel bir seçimdir.
Retaj Hotels
Telif Hakkı Retaj Hotels & Hospitality 2016
ANA SAYFA
HAKKIMIZDA
OTELLER
Retaj Al Rayyan Hotel
Retaj Inn Hotel
Retaj Inn Marina Hotel
Retaj Royale Istanbul
Retaj Thermal Hotel & Spa
Retaj Moroni Sports & Leisure Resort - Moroni
Retaj Al Rayyan Makkah
 
IPhone
IPad
Android Phone
Android Tablet
ÖZEL KAMPANYALAR
GEZİLECEK YERLER
TOPLANTI VE ORGANİZASYON
Retaj Al Rayyan Hotel
Retaj Royale Istanbul
Retaj Thermal Hotel & SPA
Retaj Moroni Sports & Leisure Resort
Retaj Al Rayyan Makkah
İŞ BAŞVURUSU
SİTE HARİTASI
İLETİŞİM
OTELİNİZİ BULUN  
 
VARIŞ YERİ İLE  
   
  
Resim Galerisi
360° Fot
İLETİŞİM
 
   
Close   x  
OTEL REZERVASYON
Bir otel seçin.
Giriş:
Çıkış:
Oda:
Yetişkin:
Çocuk:
Şirket veya Promosyon Kodu girin
Şirket/Promosyon
Kodu (İsteğe bağlı)