Ana Sayfa I
Kapılarımızı dünyaya açıyoruz
Kapılarımızı dünyaya açıyoruz
Kapılarımızı dünyaya açıyoruz
Kapılarımızı dünyaya açıyoruz
Kapılarımızı dünyaya açıyoruz
Kapılarımızı dünyaya açıyoruz
     
 
 
  Katar
Turistik Gözde Mekanlar
Doha-Katar’daki Tarihi Mekanlar
Katar’da ziyaret edilecek yerler
Katar’da yapılacaklar
Katar’da yelkenli yolculuk
Çocuklar için Gözde Mekanlar
Katar’daki ana şehirler
Katar’daki adalar
   
  Diğer Destinasyonlar
 
  » Moroni
 
  » Istanbul
 
  » Yalova
Gezi Önerileri

Turistik Gözde Mekanlar

  Su Parkı
Katardaki ilk tema parkı olan Su Parkında 50,000 m2 alana yayılmış 15 eğlendirici su aktivitesi vardır. Tüm aileye hitap eden bir yer olarak inşa edilmiştir
 
       
  Hayvanat Bahçesi
Doha Hayvanat Bahçesi’nde, Katar’ın milli hayvanı olan Oriksi de içeren birçok hayvan türü bulunmaktadır. Park kapalıdır. Parkın açılışı 2017’dedir
 
       
  Al Rumaila Parkı
Doha Corniche’de çevre düzenlemesi yapılmış olan ve içinde çeşitli dükkanlar, kafeteryalar, restaurantlar ve yeşil alanlar bulunduran bu park tüm gün boyunca halka açıktır. Ayrıca çocuklar için bazı eğlence ve gezinti yerleri, açıkhava tiyatrosu, sanat galerisi, su öğeleri ve kaykay/paten rampaları bulunmaktadır.
 
       
Dahl El-Hamam Parkı
Dahl El Hamam parkı, halka etkileyici ve rahatlatıcı bir gezinti ortamı sunmaktadır. Khalifa Al-Shamalia’da kurulu bu halk parkı yeşil çimenler, çiçekler, çocuklar için oyun alanı ve yürüyüş alanı içermektedir.
 
       
  Khor Al Udaid Plajı
Bu plaj Katar’ın en güzel doğal hazinesidir çünkü, yer yer 40 m yüksekliğine ulaşan ve aniden denizen görülebildiği muhteşem ve sonsuz manzaralı kum tepeleri bulunmaktadır. Ülkenin güneydoğusunda, Doha’ya 78 km uzaklıkta bulunmaktadır.
 
       
  Al Jassasiya
Fuwairit ve Al Huwailah köyleri arasında, ülkenin kuzey doğusuna bakan kayalık tepelerle dolu bir bölge vardır. Tarih öncesi zamana uzanan taş oymacılığı çok ünlüdür.
 
       
  Oriks Çiftliği
“Oriks” Katar’ın milli hayvanıdır ve Katar’da çok sayıda bulunur. Ziyaretçiler ve turistler Shahaniya’daki Oriks çiftliğinde çok sayıda Oriksi görebilirler
 
       
  Su Sporları ve Gemi Yolculukları
Üç kenarından Arap Körfezi tarafından çevrelenen bir yarımada olarak su sporları ve gemi seyahatleri tesisleri ve fırsatları çoktur/…’dan başlayan
 
       
  Çöl Safari
Güzergah, çölün ortasında bulunan İç Deniz’dir. Yolculuk gerekli güvenlik ekipmanları ile donanımlı, dayanıklı ve klimalı dört teker çekişli araçlarla iki buçuk saat sürmektedir. Ziyaretçiler, güzergah boyunca, muhteşem kum tepelerini, küçük çadır kamplarını görebilir ve geniş, gizemli, boş ve sessiz çöl manzarasını hayranlıkla izleyebilirler.
 
Tepelerden aşağı inerken yakından kulak verildiğinde, kumların “şarkı söyleyen kum tepeleri” diye fısıldayarak yer değiştirdikleri duyulur. Ziyaretçiler, İç Deniz’e vardıklarında görecekleri bozulmamış bir doğanın ve altın kum tepeleri ile masmavi denizin tezatlığının tadını çıkarabilirler.  
       
  Alışveriş
Doha büyük alışveriş mağazalarından pazardaki küçük dükkanlara kadar çeşitli imkanlar sunmaktadır. En modern ve en etkileyici alışveriş merkezleri için, diğerlerinin yanında tanınmış dünya markalarını da bulabileceğiniz Doha’s Villagio ve Doha City Center’a uğrayınız.
 
Daha geleneksel alışveriş imkanları için, Souq Wakif’tan aşağı doğru, yerel eşyaları ve yöresel lezzetleri bulabileceğiniz, Türk Kahvesi ve nargile ile yorgunluğunuzu atabileceğiniz küçük pazarlara doğru ilerleyiniz  
       
  Buz Pateni/ Bowling
Patenlerin kiralanabildiği “buz pateni”, Doha City Center’de ve Villagio Alışveriş Merkezi’nde bulunmaktadır. City Centre’de, birisinde sadece bayanların oynadığı kulvar olmak üzere, bir bowling merkezi mevcuttur. 32 kulvarlı Katar Bowling Merkezi’nde 10 lobutlu bowling oynama imkanı da vardır.
 
 
 
     
     
 
Retaj Otel uzun veya kısa iş seyahatleri veya turistik amaçlı seyahatlerinizde 5 yıldızlı otelleri, Apart Otel, Tatil Köyü ve Rezidansları ile üstün konaklama seçeneklerini bir araya getirerek olağanüstü bir hizmet sunan mükemmel bir seçimdir.
Retaj Hotels
Telif Hakkı Retaj Hotels & Hospitality 2016
ANA SAYFA
HAKKIMIZDA
OTELLER
Retaj Al Rayyan Hotel
Retaj Inn Hotel
Retaj Inn Marina Hotel
Retaj Royale Istanbul
Retaj Thermal Hotel & Spa
Retaj Moroni Sports & Leisure Resort - Moroni
Retaj Al Rayyan Makkah
 
IPhone
IPad
Android Phone
Android Tablet
ÖZEL KAMPANYALAR
GEZİLECEK YERLER
TOPLANTI VE ORGANİZASYON
Retaj Al Rayyan Hotel
Retaj Royale Istanbul
Retaj Thermal Hotel & SPA
Retaj Moroni Sports & Leisure Resort
Retaj Al Rayyan Makkah
İŞ BAŞVURUSU
SİTE HARİTASI
İLETİŞİM
 
 
OTELİNİZİ BULUN  
 
VARIŞ YERİ İLE  
   
  
Resim Galerisi
360° Fot
İLETİŞİM
 
   
Close   x  
OTEL REZERVASYON
Bir otel seçin.
Giriş:
Çıkış:
Oda:
Yetişkin:
Çocuk:
Şirket veya Promosyon Kodu girin
Şirket/Promosyon
Kodu (İsteğe bağlı)